שאלה עקרונית וחשובה שנשאלת לא פעם אצל אנשים שבוחנים תהליך אימון אישי הינה מי יכול להיות מאמן אישי עבורי ומה יכול להבטיח הצלחה בתהליך זה?

למרות שההבטחה הגדולה של אימון אישי היא חווית הצלחה, דבר מופשט ביסודו, קרי אצל כל אחד חווית הצלחה היא סוביקטיבית לגמרי, יש תשובה מדויקת לשאלה זו.

כדי להבטיח הצלחה בתהליך אימון אישי עליכם להגיע בצורה פתוחה, ללא ציפיות מוקדמות ורצון נוקב ליצור שינוי בחיים שלכם

אחריות על הצלחה בתהליך אימון אישי היא כפולה. מצד אחד, יש כאן 100% אחריות של מאמן אישי שמולכם, שמגיע מזיקה אישית ומקצועית גבוהה. מצד שני , אחריות שלכם, שבאה לידי ביטוי בנכונות מלאה לצאת למסע אישי שלכם, להיות פתוח לשינויים ומעורב בצורה מלאה בתהליך אימון אישי שלפניכם.

שום תעודה מקצועית שתלויה על הקיר או גישה “תוכיח לי ואז אאמין” לא תעבוד. אימון אישי הוא תהליך משנה איכות החיים, ומה שמבטיח את זה הוא יישום הדברים הלכה למעשה, לא מחשבות, הצהרת כוונות או שיחות בעלמא.

יש דבר נוסף, שחשוב לקחת בחשבון, בשאלה של הצלחה של תהליך אימון אישי.

התנאים המוקדמים ומוכנות למה שהולך לקרות.

שאלות – תהליך של אימון אישי הוא תהליך מאתגר שמציב בפני המתאמן שאלות חקירה נוקבות אודות הבחירות שלו בחיים. כל בריחה מתשובה נושאת מחיר כבד – פשרה על איכות חיים בינונית. האם אתם מוכנים לספוג את המחיר, או להבדיל – לשלם אותו כדי להצליח?

תמיכה – אחד הפרמטרים לצמיחה אמיתית היא תמיכה לצד האתגר הנוקב באימון אישי. יחסי אמון שנבנים בין מאמן למתאמן, קרי הכימיה שנוצרת בתהליך כבר בתחילת הדרך, יש לה חשיבות מכרעת. תשאלו את עצמכם, האם אני סומך על המאמן שמולי? האם אני מרגיש נוח בחברתו? האם אני מוכן להסתכן, לבטוח בו ולצאת למסע איתו?

איך תדעו? האם המאמן מדבר או שהוא מקשיב. תפקיד המאמן לא לתת עצות, לכן אם הוא מדבר הרבה, כנראה שהקשבה אינו הצד החזק בו ומאמן אישי הוא לא. בחנו איפה הוא נמצא בסקלה הזאת. האם קיבלתם ביטוי עצמי, האם מישהו הקשיב לכם ושמע מה שהיה לכם להגיד? או שבטעות היגעתם להרצאת מוסר נוזפת?

חקירה – בתהליך של אימון תשאלו שאלו רבות. חלקם יבואו מהמאמן, חלקם יצופו מצידכם, ככה כאילו משום מקום. אלו הם שאלות שמזמינות אותכם לחקירה עצמית. תהיו קשובים. לעתים, איכות השאלות יקרה הרבה יותר מאשר תשובות שתקבלו או תמהרו לתת. לכן, חכו עם התשובות. תהיו עם השאלות ואפשר לחקירה לחלחל לאט לאט פנימה ולעשות את שלה.

האסימון יפול. הוא תמיד נופל כשיש שני אנשים טובים שנפגשים ורוצים ליצור שינוי טוב ומשמעותי בחיים שלכם. בצורה מקצועית ומדויקת, שבסופו של דבר מובילה לשיפור והשבחה של איכות החיים שלכם.