במה תלוי השינוי בתהליך אימון אישי? האם שינוי מהותי אפשרי בפרק זמן של 3 חודשים? באיזו מידה שינוי יהיה בר קיימא וישרת אותך, המתאמן, לאורך זמן?

כל אלו שאלות שאנחנו שואלים את עצמנו בתהליך השיקול והבחירה של תהליך אימון אישי ככלי להשגת שינוי ותוצאות חדשות בעסק או בחיים.

השאלה, תסכימו, לא רק מעוררת נקודה למחשבה מבחינה פילוסופית, אלא גם כואבת לכיס. היא תהיה חיונית במיוחד, כשאנחנו שוקלים להוציא ממיטב כספנו לתהליך אימון אישי כל כך קצר שמבטיח כל כך הרבה. האם התהליך הזה בסופו של הדבר משתלם, אנחנו שואלים? ובצדק.

במאמר זה אני רוצה לבחון את יציבות של תוצאות אימון אישי לאורך זמן לאור המושג – אחריות ולתת מספר דוגמאות.

אחריות היא מושג מפתח בעולם של אימון אישי. הוא נושק, מקושר וחשוב באותה מידה לשני העולמות, המאמנים והמתאמנים, כאחד.

למעשה, מה שזה אומר זה שכמו באהבה גם בתהליך אימון אישי – צריכים שניים בשביל הטנגו. לכן יציבות של שינויים בתהליך האימון האישי תלויה ראשית כל במושג זה שבצורה שווה מטילה אחריות על כתפי המאמן וכתפי המתאמן כאחד. כן כן, גם מתאמן, להבדיל משיטות טיפול אחרות, שותף ברמה אקטיבית לתוצאות שהוא עשוי להשיג בתהליך אימון אישי. ו

בעוד אחריות של מאמן אישי תהיה קשורה למיומנויות שלו לנהל את תהליך אימון אישי ברמת הקשבה שהוא מפגין, שאלות עומק וחקירה שהוא שואל אודות האדם שמולו, – כלומר רמת המקצועיות שלו. יחד עם זאת, נכונות של המתאמן להיות מחויב לתהליך אימון אישי ב-100%, תהיה חיונית וחשובה יותר מכל כדי להבטיח תוצאות רצויות תהליך אימוני שהוא עובר.בתהליך האימוני קל לבדוק את יציבות של התוצאות, מכיוון שיחד עם זה שאנחנו עובדים עם עולמו הפנימי של המתאמן, הרי את התוצאות הוא רואה בעולם האוביקטיבי החיצוני, שניתן, אם תרצו, לבדיקה מדעית – כמותית ואיכותית כאחד.

אתן שתי דוגמאות להמחשה מניסיון מקצועי אישי.

1. מתאמנת אחת שלי השיגה שינוי בכוח כבר אחרי 3 חודשי אימון, אמנם ראתה את התוצאות בפועל “רק” בפריסה של שנתיים לאחר מכן. למרות “התפלגות” זאת בתוצאות של האימון, היא ידעה להצביע באופן חד משמעי שדווקא נושא המוטיבציה ורצון שעבדנו איתה היה לנקודת מפנה ופריצת דרך שראה אור רק לאחר תקופה בחיים שלה. לצורך המחשה, ממשבר זהותי, תסכול וחוסר יכולת להתפרנס בכבוד והנאה, אחרי שנתיים היא התחילה להשקיע בהצלחה בבורסה אמריקאית ורכשה בניין מגורים להשקעה בחו”ל. מה יכול להיות יציב יותר מנכס נדל”ן, לדעתכם?

2. מתאמן אחר, התחיל לראות את השינויים כבר במהלך 3 חודשי האימון, כך שבסשן הבא (3 חודשים נוספים), היה יכול לבחור בין אם להמשיך בתהליך ולעבוד על רמת תוצאות חדשה לגמרי או להסתפק ברמת התוצאות הנוכחיות שלו שהשיג, ובכך לסיים את ההיכרות שלנו. שינוי שהשיג יצר עולם הזדמנויות חדש שנחשף אליו ולא פחות חשוב – שניצל, שאיפשר לו לעסוק ולהתפרנס ממקום שאוהב, כבר תוך פרק זמן קצר של קיץ אחד בודד. היום, אודות שינוי שהשיג ולא פחות חשוב בטחון עצמי שרכש כתוצאה מהשינוי, הוא עומד סקרן ויציב לנוכח המציאות והזדמנויות של החיים שלו.

לכן, אם אתם שואלים את עצמכם, באיזה מידה תהליך אימון אישי שווה בשבילי?! האם הוא בר קיימא?! ובמידה וכן, איך אדע להבטיח תוצאות רצויות?! התשובה לעולם תתחלק לשניים.

מצאו מאמן אישי מקצועי, שיהיה מחויב לתהליך שלכם הן מקצועית והן ברמת הנוכחות שלו והכימיה שיש ביניכם.

וכמו כן, התחייבו לתהליך ברמת הרצון והמוטיבציה שלכם לעשות שינוי בחיים.

תהליך של אימון אישי עובד באופן חד משמעי וללא עוררין,לכן כדי להבטיח לעצמכם תהליך אימון אישי יוצא מן הכלל, תיקחו בחשבון שרק אם המאמן ומתאמן נמצאים ב-100% שלהם בתהליך משותף של אימון אישי וצמיחה, השינוי תמיד יהיה יציב, יתן פירות משביעים רצון וישרת אתכם לאורך זמן.